Пуско-зарядний пристрій (ПЗП) виконує подвійне завдання. По-перше, воно заповнює заряд у АКБ, по-друге, запускає мотор при розрядженні АКБ або сильний міроз.
Інтернет-магазин «Світ АКБ» пропонує до продажу найкращі на українському ринку ціни пуско-зарядні для авто від провідних світових виробників.
Різновиди ПЗУ
На українському ринку пуско-зарядне для авто представлено у трьох різновидах:
Побутові пристрої.
Найчастіше це зарядні прилади трансформаторного типу. Тобто змінний струм з побутової мережі перетворюється на постійний за допомогою трансформатора.
Головною перевагою побутових зарядних пристроїв є їхня доступна вартість. Недоліком – досить великі масово-габаритні характеристики. Оптимальний варіант їх використання – це кислотно-свинцеві 12-вольтові АКБ. Для інших типів акумуляторів їх краще не застосовувати.
Зарядні пристрої професійного класу.
У їх конструкції змінний електрострум на постійний перетворює інвертор. Застосування цього пристрою дозволило досягти наступних переваг експлуатації:
Повна захищеність від стрибків напруги у побутовій мережі електроживлення;
Точна, стабільна та тривала генерація постійного струму за заданими параметрами. Це дозволяє використовувати пуско-зарядний пристрій інверторного типу для роботи з різними типами АКБ. ПЗУ, представлені в "Світ АКБ", здатні генерувати постійний струм у діапазоні від 6 до 12 вольт;
Великий ККД роботи знижує кількість споживаного електричного струму.
Змішаний тип.
Фактично, це зварювальний апарат з додатковою функцією запуску двигуна та заряджання акумуляторних батарей. Фахівці не рекомендують використовувати такі пристрої ні для запуску двигуна, ні для заряджання акумуляторних батарей. Робочі характеристики зварювальних апаратів є надмірно великими для цих цілей. І тому існує велика можливість спалити електропроводку автомобіля і необоротно пошкодити батарею.
Поради щодо вибору ПЗУ
Які фактори необхідно враховувати, купуючи пуско-зарядний пристрій?
Показник сили струму.
Існує правило при заряді батареї: сила струму становитиме приблизно 10% від ємності АКБ. Якщо ємність дорівнює 100 Ач, тоді сила струму має бути 10 ампер, а для ємності 60 Ач – 6 ампер.
Спосіб заряджання.
Існує два способи - з постійним струмом або з постійною напругою. Перший варіант відрізняється великою швидкістю зарядки, але при досягненні 90% від ємності різко зростає можливість закипання електроліту.
Поповнення заряду постійною напругою на початку процедури демонструє хорошу динаміку, але потім швидкість починає все сильніше уповільнюватися, і тому в такий спосіб неможливо досягти 100% зарядки.
Сучасне інверторне пуско-зарядне для авто комбінують відразу два способи. Спочатку заряджання виконується з постійною напругою, а завершує заряджання вже з постійним струмом.
Безпека та довговічність експлуатації.
Цей параметр визначається кількістю захисних функцій конкретного пристрою:
- Захист від короткого замикання;
- Захист від інверсії полярностей. Пристрій не включиться в роботу, якщо при установці переплутали клеми, встановивши плюс мінус і навпаки;
- Захист від перегріву. При нагріванні вище критичного значення відбувається автоматичне вимкнення;
- Автоматичне відключення після завершення роботи;
- Режим відновлення акумуляторної батареї;
- функція тестування стану акумулятора;
- Режим прискореного заповнення заряду.