Меню
Магазин: м. Київ вул. Анни Ахматової 30
м. Київ вул. Анни Ахматової 30
Пн - нд: з 9:00 до 20:00
0800 212 818
  • 0800 212 818 Безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

Вибираємо сонячну панель для портативної станції

Сонячна панель для портативної станції – пристрій для перетворення енергії сонця на електрику. За рахунок кремнієвих елементів у складі вона вловлює сонячне проміння, за допомогою якого можна зарядити портативну електростанцію. Від неї потім можна запитати різноманітні прилади – смартфони, комп'ютери, фотоапарати та багато іншого.

Сфера використання

Основне призначення сонячної панелі – забезпечувати живлення пристроїв у місцях, де немає доступу до джерел електроенергії. Її можна взяти з собою, якщо вирушаєте в похід, на полювання чи риболовлю, збираєтеся жити в кемпінгу, де не буде доступу до розетки.


Також через воєнні дії в Україні застосування сонячної панелі стає актуальним для військовослужбовців. Вона може забезпечити електрикою різноманітні прилади, що дозволить залишатися солдатам на зв'язку з рідними та близькими. Портативні моделі мають компактний розмір, якого буде достатньо, щоб заряджати невеликі девайси на зразок телефонів, планшетів або рацій.

Користь від сонячної панелі

Сонячна панель для портативної станції є особливо корисною для людей, які часто подорожують. Саме туристичний напрямок є найпоширенішою сферою її використання. Компактні панелі можна брати із собою, для транспортування вони постачаються у зручних чохлах. Вони не займуть багато місця у багажнику авто.

Для домашнього використання портативної сонячної панелі може бути недостатньо. Щоб повністю запитати будинок, потрібні потужніші стаціонарні конструкції або сонячні електростанції. Хоча якщо з'єднати кілька сонячних панелей між собою, можна багаторазово збільшити отримувану потужність.


Куди брати із собою

Портативні сонячні панелі захищені від потрапляння на них вологи, пилу та інших забруднень. Тому їх можна використовувати в дощову та вітряну погоду, брати із собою куди завгодно. Із сучасним девайсом можна вирушити в гори, ліс, пустелю, на берег моря чи річки – в принципі обмеження використання відсутні. Він прийде на допомогу незалежно від того, подорожуєте ви пішки, в трейлері чи автомобілі.

Параметри вибору

Щоб грамотно вибрати сонячну панель, потрібно врахувати такі характеристики:

  • потужність – цей показник в Вт визначає, скільки електроенергії можна отримати з одного пристрою і скільки приладів воно зможе зарядити;
  • коефіцієнт поглинання енергії – визначає, який відсоток поглиненої сонячної енергії панель може перетворити на електрику (для монокристалічних пристроїв нормальний показник – 17-22%);
  • робоча напруга – впливає на те, які пристрої можна успішно заряджати за допомогою панелі (моделей з напругою до 18В буде достатньо для заряджання невеликих приладів – смартфонів, планшетів);
  • розміри та вага – компактність сонячної батареї відіграє істотну роль, адже громіздкі моделі важко буде взяти із собою у похід;
  • струм пікової потужності – показник робочого струму, який сонячна панель може видавати за ідеальних умов (у хорошу сонячну погоду);
  • напруга пікової потужності – цей показник повинен перевищувати робочу напругу, щоб при піковому навантаженні пристрій не зламався.


Також потрібно звертати увагу на робочу температуру, за якої пристрій забезпечуватиме стабільний заряд. Пам'ятайте, що виробник вказує значення потужності та напруги за ідеальних умов використання, але вони будуть меншими в холодну дощову погоду.

Швидкість заряджання

Одна сонячна панель для портативної станції загалом витрачає її зарядку до 9 годин. Цей показник залежить від потужності пристрою. Можна заряджати портативну електростанцію набагато швидше, якщо створити систему із кількох сонячних панелей. Вони дають таку можливість, можна використовувати одночасно 2, 4, 8 і навіть 12 сонячних панелей.

Віддавайте перевагу сонячним панелям від перевірених виробників на ринку. До таких можна віднести EcoFlow та Jackery, відмінна репутація яких не підлягає сумніву та перевірена роками успішного використання.

Рекомендовані товари