Меню
Магазин: м. Київ вул. Анни Ахматової 30
м. Київ вул. Анни Ахматової 30
Пн - нд: з 9:00 до 20:00
0800 212 818
  • 0800 212 818 Безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

Глибина розряду DOD: вибираємо АКБ з урахуванням цього показника

Стаціонарні акумулятори забезпечують безперервне живлення електросистем у різних видах транспорту. Одним з основних параметрів є глибина розряду DOD, що визначає, наскільки глибоко можна розрядити акумуляторну батарею без шкоди для її робочих характеристик.


Глибина розряду DOD: основні особливості

Відсоткове співвідношення між ємністю акумулятора та кількістю зарядженої енергії, яку можна використовувати до того, як АКБ перестане працювати називається глибиною розряду DOD. Наприклад, якщо акумулятор має ємність 100 Аг і глибину розряду в 50%, то на 50 Аг можна розрядити акумулятор без шкоди для його працездатності.


Розряджайте акумулятор правильно!

Розряд АКБ більше допустимого зменшує її життєвий цикл і може спричинити серйозні пошкодження. При глибокому розряді акумулятора відбувається утворення свинцю на електродах, що знижує ємність батареї та скорочує її термін служби.

Щоб продовжити життя акумулятора, потрібно стежити за рівнем заряду і не розряджати АКБ більше, ніж допустиме. Для цього можна використовувати спеціальне обладнання, здатне автоматично відключати живлення, коли заряд досягає певного рівня.


Типи стаціонарних акумуляторів

Щоб вибрати акумуляторну батарею, яка надійно прослужить довгий час, слід звертати увагу на її тип. Сучасний ринок пропонує на вибір АКБ:

Свинцево-кислотні – найпоширеніший тип акумуляторів. Мають низьку вартість, забезпечують високий рівень надійності при правильному використанні та обслуговуванні. Але мають низьку енергетичну щільність, отже, займають більше місця і важать більше, ніж інші типи АКБ. Мають обмежений цикл заряджання/розряджання, що може призвести до зниження їх терміну служби.

Літій-залізо-фосфатні - нові, перспективні моделі, що мають високу енергетичну щільність, завдяки чому займають мінімум місця і важать менше, ніж свинцеві акумулятори. Мають більш високий цикл заряджання/розряджання, що дозволяє їм довше служити. Такі АКБ коштують дорожче, ніж свинцеві.

Якщо потрібна велика потужність та тривалий час роботи, краще вибрати літій-залізо-фосфатний акумулятор. Якщо враховувати умови експлуатації, то свинцеві АКБ найкраще підходять для низьких температур, а літій-залізо-фосфатні – для високих.

При виборі між цими двома типами акумуляторів враховуйте потреби в енергії, бюджеті та кліматичних умовах.