Портативна зарядна станція – це альтернативне джерело енергії, яке забезпечує безперебійну роботу та заряджання різних електроприладів у періоди відключень світла. За механізмом роботи її можна порівняти з генератором, тільки замість бензину чи дизельного палива вона працює на екологічно чистій акумуляторній енергії. Це своєрідний «пауербанк», лише великий та місткий. З його допомогою можна зарядити не тільки смартфон, а й габаритні прилади – холодильники, пральні машинки, телевізори та інше.
Сфера використання
Раніше портативні акумулятори використовувалися виключно як виїзне джерело живлення. Їх можна брати із собою, якщо вирушаєте на рибалку, у похід на природу, у гори чи подорож на трейлері. Вона стане в нагоді в будь-якому місці, де немає доступу до централізованого електроживлення.
Однак повномасштабне російське вторгнення змінило реалії життя українців. Через регулярний ракетний обстріл відключення електрики стали буденністю, але хочеться в таких умовах мати можливість працювати і займатися повсякденними справами. Портативна електростанція дає таку можливість, тож її популярність в Україні різко зросла.
Користь портативної зарядної станції
Портативна зарядна станція дає такі переваги:
- можливість одночасного живлення кількох приладів – залежно від моделі цей показник може сягати 10 і більше девайсів;
- варіативність зарядки – станцію можна заряджати не тільки від електромережі, а й від автомобільного адаптера та сонячних панелей;
- швидкість заряджання – менше години потрібно, щоб відновити до 80% заряду станції;
- висока потужність – від 200 до 5000 Вт;
- безпека - для живлення станції не використовується паливо, тому її можна спокійно встановити в квартирі.
Використання приладу
Портативний девайс нагоді не тільки як альтернативне джерело енергії при відключенні світла, але і на виїздах. Його можна брати із собою у багатоденний похід, на відпочинок із наметами, на дачу, на полювання та риболовлю. Сучасні пристрої можна використовувати на будь-яких відкритих майданчиках, а зараз їхнє придбання дуже актуальне для воїнів ЗСУ, які захищають нас у місцях, де немає доступу до основних благ цивілізації.
Характеристики вибору
Портативна станція для заряджання має такі показники, на які потрібно звернути увагу при купівлі:
- кількість та тип роз'ємів для підключення – це можуть бути стандартні входи 230В, порти USB-A, USB-C, Fast Charge, док-станції;
- потужність (Вт) – цей параметр визначає кількість та тип приладів, які ви зможете запитати за допомогою станції;
- ємність – визначає час портативної роботи станції (вимірюється у Вт/год);
- тип акумуляторної батареї - впливає на швидкість розряду та тривалість служби батареї;
- габарити – якщо вам потрібна станція для виїзного використання, краще віддавати перевагу компактним моделям.
Перевагою буде наявність на пристрої цифрового дисплея для відстеження основних показників та функції дистанційного керування через мобільний додаток. Більшість сучасних моделей оснащені Wi-Fi і Bluetooth модулями, їх можна інтегрувати в Smart Home (Розумний будинок).
Перед покупкою портативної зарядної станції заздалегідь визначтеся, в яких умовах її використовуватимете, які прилади вам потрібно буде заряджати з її допомогою, і як часто ви це робитимете. Саме від цього залежить вибір моделі.
Декілька зарядних станцій можна об'єднувати в єдину систему, збільшуючи зарядні можливості.
Способи заряджання портативної станції
Щоб портативна станція могла живити електроприлади, потрібно підтримувати рівень заряду. У домашніх умовах її можна підключити до стандартної розетки 220В і зарядити у такий спосіб (на це йде до 1,5 години). Але якщо електрику відключили або поблизу немає розетки, ви можете скористатися альтернативними варіантами:
зарядити станцію за допомогою автомобільного акумулятора, підключивши його через спеціальний адаптер (зазвичай знаходиться в комплекті);
купити сонячні панелі та заряджати від енергії сонця.
Портативну зарядну станцію можна заряджати і від бензинового або дизельного генератора, але це можна робити тільки на вулиці. У цьому випадку ви втратите одну з основних переваг використання портативної станції – екологічність.