Меню
Магазин: м. Київ вул. Анни Ахматової 30
м. Київ вул. Анни Ахматової 30
Пн - нд: з 9:00 до 20:00
0800 212 818
  • 0800 212 818 Безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

Як вибрати зарядний пристрій для автомобільного акумулятора

Зарядний пристрій для автомобільного акумулятора (АКБ) дозволить уникнути ситуації, коли через розряджену батарею авто доводиться «прикурювати» або заводити «з штовхача». Вона не є рідкістю, особливо у зимову морозну погоду. АКБ має бути під рукою у кожного водія, але до його придбання необхідно поставитися серйозно.

Різновиди зарядних пристроїв

За технологією подачі струму акумуляторні батареї поділяються на дві категорії: трансформаторні та імпульсні. Трансформаторні моделі – потужні агрегати, які працюють за рахунок трансформатора в конструкції. Через велику вагу їх навряд чи вийде взяти з собою, тому їх зберігають і використовують у гаражі.


Трансформаторна технологія перетворення напруги вважається застарілою. Тому ця категорія приладів активно витісняється імпульсними АКБ. Компактність дозволяє тримати їх у багажнику. У вас завжди буде під рукою акумулятор, за допомогою якого ви зможете завести автомобіль. Імпульсна технологія заряджання є автоматизованою. Пристрої обладнані дисплеями, що дозволяє стежити за рівнем заряду та контролювати процес.

Параметри вибору зарядного пристрою

Якщо ви вирішили купити зарядний пристрій для акумуляторів автомобіля, окрім різновиду АКБ, зверніть увагу на наступні характеристики:

  • струм заряду - показник в амперах, який показує час повного заряду батареї (в ідеалі він повинен становити 10% від ємності АКБ);
  • вихідна напруга – вимірюється у вольтах і має бути на 20% вищою, ніж загальна напруга акумулятора (з можливістю регулювання);
  • ємність – вимірюється в ампер/годинах та відображає величину струму, яка віддається акумуляторній батареї за певний проміжок часу (ємність АКБ підбирають відповідно до ємності акумулятора вашого автомобіля із запасом 10-20% зверху).

Підбір потужності зарядного пристрою

Правильна потужність дозволяє заряджати акумулятор із таким струмом заряду, щоб уникнути його передчасного виходу з ладу. Якщо показник буде занадто високим, батарея буде псуватися і швидко зламається. Ідеальний струм заряду дозволяє повністю запитати зарядний пристрій автомобільного акумулятора за 10-12 годин.


На конкретному прикладі: якщо акумуляторна батарея авто має ємність 65 А/год для неї оптимально підібрати зарядний пристрій зі струмом 6,5А (10% від ємності).

Тип заряджуваного АКБ

На автомобілях встановлені акумуляторні батареї різного типу, від чого залежить вибір АКБ для них. Вирізняють такі різновиди з відповідним маркуванням:

  • з рідким електролітом (маркування WET) – найпоширеніший тип на авто, що складається із сірчаної кислоти та води, погано переносить глибокий розряд, але стійкий до частої підзарядки;
  • герметизовані (AGM) – у складі є скловолокно у порожнинах між пластинами, що дозволяє електроліту не витікати при поворотах батареї;
  • літій-залізо-фосфатні (LiFePO4) – витримують велику кількість циклів заряду-розряду та стійкі до температурних коливань;
  • гелеві (GEL) - мають невеликий струм саморозряду і довго служать.

При виборі невідповідного типу АКБ може виникнути здуття акумулятора під час заряджання або навіть вибух. Існують універсальні моделі, які підходять для всіх типів АКБ авто.


Додаткові корисні функції

При покупці зарядної батареї для авто перевагою буде наявність функцій відновлення (десульфатації солей), запам'ятовування налаштувань (збереження інформації про останній виконаний зарядний цикл) та температурної декомпенсації (зарядки при температурі електроліту нижче 5 градусів).

Мета покупки ЗУ

Зарядний акумулятор імпульсного типу необхідно купувати для зарядки в екстремальних умовах. Якщо ж ви не збираєтеся використовувати його на виїздах, то вам буде достатньо трансформаторної моделі, яку можна встановити в гаражі і користуватися при необхідності. Однак краще придбати імпульсний зарядний для АКБ і тримати його в багажнику. Воно не займе багато місця та вбереже від неприємностей у дорозі.

Рекомендовані товари