Меню
Магазин: м. Київ вул. Анни Ахматової 30
м. Київ вул. Анни Ахматової 30
Пн - нд: з 9:00 до 20:00
0800 212 818
  • 0800 212 818 Безкоштовно з мобільного
Замовити дзвінок

Спеціальний код мотоакумулятора: розшифровка та швидкий підбір

Акумуляторна батарея є невід'ємною частиною системи живлення будь-якого мотоцикла, мопеда, скутера, квадроцикла, снігохода та інших видів мототехніки. Цей важливий елемент забезпечує запуск силового агрегату та живить електроніку під час їзди. Основними характеристиками мотоакумуляторів вважаються:

  • Ємність - вимірюється в ампер-годинах (Аг). Чим більший цей показник, тим довше акумулятор зможе працювати без підзарядки. Але надто високий її показник свідчить про значні габарити батареї.
  • Напруга - вимірюється у вольтах (В). Більшість представників мототехніки використовують АКБ із напругою 12В.
  • Тип акумулятора - розрізняють АКБ з рідким електролітом та гелевими.

Коротка інформація про основні характеристики акумулятора міститься в маркуванні, нанесеному на корпус приладу. Головне, вміти її правильно розшифрувати.


Маркування акумулятора: трохи корисної інформації

Кожна АКБ маркується відповідно до вимог міжнародних стандартів. Маркування вказує на необхідну інформацію про акумулятор, який повинен знати споживач. Як правило, це тип батареї, її ємність, номінальна напруга, полярність, розташування клем. Маркування АКБ, вироблених у різних країнах, суттєво відрізняється. Наприклад, напис на мотоакумуляторі:

  • 12N12A-4A-1 - число 12 означає номінальну напругу, літера N - стандартна батарея, 12А - показник ємності Ач, 4 - полярність клем, А - розташування вентиляції, 1 - тип клем.
  • YB16AL-A2 – YB – це тип мотоакумулятора (YuMicron), 16А – ємність, L – полярність клем, А – розташування вентиляції, 2 – тип клем.
  • YTX14AHL-BS-1 – YTX – тип АКБ (AGM), 14А – показник ємності, Н – підвищений пусковий струм, L – полярність, BS – постачання з окремою ємністю з електролітом, 1 – тип клем.
  • GEL12-19 - GEL - тип акумуляторної батареї (гелева), 12 - номінальна напруга, 19 - ємність.
  • AGM12-9 – AGM – тип акумулятора (технологія AGM), 12 – напруга, 9 – індекс ємності.

Вибираючи мотоакумулятор, слід звернути увагу на маркування, щоб підібрати модель з характеристиками, що відповідають вашому транспортному засобу. Нанесена на корпусі АКБ інформація може багато розповісти про її властивості та можливості. Але цього недостатньо для вибору відповідного акумулятора. Адже існує ще чимало різних нюансів та сильна залежність його ефективності від умов експлуатації.